Navigace:

Úvodní stránka > ZŠ a MŠ > ZŠ a MŠ do r. 2016 > Základní škola > Akce školy > Školní rok 2015/2016 > Návštěva meteostanice a Baziliky >


Czechpoint

Mobilní rozhlas

Návštěva meteostanice a Baziliky

 Žáci druhého až pátého ročníku navštívili základní školu v Třebíči – Hájek. Cílem návštěvy bylo seznámení s meteorologickou stanicí, která je umístěna ve školní zahradě. Stanice je plně automatizovaná. Získaná data jsou dále zpracována v rámci mezinárodního projektu GLOBE. Měřené údaje jsou prezentovány i prostřednictvím webových stránek školy. Dozvěděli jsme se, že se měří směr a rychlost větru, teplota vzduchu i půdy, množství srážek, tlak vzduchu, relativní vlhkost vzduchu a sluneční svit.

Součástí našeho výletu do Třebíče byla také návštěva Baziliky, kterou jsme si prohlédli a také sami postavili. Před prohlídkou krásného kostela jsme pracovali interaktivně tak, abychom se o Bazilice, její stavbě a minulosti dozvěděli co nejvíce.

Exkurze se nám moc líbila a určitě se do Třebíče chceme vrátit, protože jsme cestou objevili mnoho, co chceme ještě vidět a prozkoumat.