Navigace:

Úvodní stránka > ZŠ a MŠ > ZŠ a MŠ do r. 2016 > Základní škola > Akce školy > Školní rok 2015/2016 > Cestopis Keňa a gorily >


Czechpoint

Mobilní rozhlas

Cestopis Keňa a gorily

 Postřehy dětí:

Byli jsme na cestopisném pořadu o Keni a Ugandě. Je to v Africe.

Masajové jsou kmen bojovníků, jsou oblečeni v červené látce.

Černoši a černošky tancovali po skupinkách. Prvně pánové, pak ženy. Měli na sobě náušničky, náhrdelníky, na rukách náramky až po loket, i na nohách měli náramky. Černoch může mít až 33 žen a každá má svůj dům. Žena stojí patnáct krav. V Africe chodí děti taky do školy, mluví tam anglicky. Škola byla pěkná, protože tam zpívali.

Nejvíce se mi líbili hadi, protože mají velké zuby. Třeba mamba zelená nebo mamba černá.                          Chytili zeleného, hubeného hada, zelenou mambu. Dali ho zpátky do pralesa. Průvodce Sama kdysi mamba kousla. Kdyby mu nedali injekci s protilátkou, to byl taky jed, tak by umřel. Z kobry dali jed do vody. Musela mít zuby ve vodě. Hada dali do sáčku, aby je nekousl. Pak ho dali do batůžku a odvezli zpět do pralesa, aby žil dál. V Keni žije 63 hadů, které nám neublíží a 32 nebezpečných. Když ti stříkne do očí kobra plivavá, musíš si je vymýt vodou, mlékem nebo kolou.

Žijí tu žirafy, gorily, paviáni, lvi. Zebry a pakoně chodí daleké cesty za potravou, na trávu. Po cestě je ohrožují lvi a krokodýli. Ještě jsme viděli buvoly, zebry, slony, pštrosy, žirafy, opice. Ve městě byly i děti, byly veselé. Nejvíc se mi líbili červení sloni a jak opice skákaly po autě. Lidi jim dávali banány.

 

Vajíčka si ohřáli v pramenech horké vody.

Pak šli do pralesa za gorilami. Dospělý samec váží až 200kg. Jedí bambusy. Říkali, že jsou předchůdci člověka. Líbily se mi opičky, protože mají srst a mají hezkou barvu. Ještě si pamatuji slony. Oplachovali se a pak byli oranžoví. A měli malá slůňata. Taky lev se mi líbil, byly to spíš lvice.

 

V Keni jsou některé cesty dobré, některé horší a některé nejhorší. Cestovatelům se několikrát rozbilo auto.