Navigace:

Úvodní stránka > ZŠ a MŠ > ZŠ a MŠ do r. 2016 > Mateřská škola > Akce > Školní rok 2014/ 2015 > Výlet do Brna >


Czechpoint

Mobilní rozhlas

Výlet do Brna

 V pátek 19.6.2015 nás školkáčky, vzali naši kamarádi ze základní školy na výlet do Brna. Malé děti, protože byl výlet celodenní a náročnější, zůstaly ve školce. 

Nejdříve jsme si prohlíželi v botanické zahradě zajímavé kytky a rostliny. Teď už víme, jak vypadá ananas, cukrová třtina, kakaovník, vanilka, banánovník, jaké kapradiny rostly v dobách dinosaurů a také nás zaujaly obrovské rozkvetlé kaktusy.

Poté jsme se autobusem přemístili do Kaprálova mlýna, kde je středisko ekologické výchovy. Tam jsme se rozdělili do dvou skupin. Starší školáci měli program zaměřený na ekologii a my jsme se s průvodkyní vydali hledat jeskyni Pekárnu. Po kilometrové procházce lesem jsme jeskyni našli. Čekalo nás v ní překvapení - pravěká lovkyně, která nám ukázala, jak se dříve v jeskyni žilo a jaké nástroje tehdy lidé pro přežití používali. S baterkou v ruce jsme si každý jeskyni prohlédli a patřičně probádali. 

Zpátky po lesní pěšině jsme se vrátili na základnu a dojedli poslední zbytky dobrot. Cesta autobusem byla sice dlouhá, ale unavení jsme rozhodně nebyli, možná až doma...