Navigace:

Úvodní stránka > ZŠ a MŠ > ZŠ a MŠ do r. 2016 > Základní škola > Akce školy > Školní rok 2014/ 2015 > Dopoledne v Moravských Budějovicích >


Czechpoint

Mobilní rozhlas

Dopoledne v Moravských Budějovicích

 Bruslení na zimním stadionu v Moravských Budějovicích bylo výzvou pro mnohé z nás. Jízda linkovým autobusem dopřála chvilku klidu. Každý si tak mohl v duchu zopakovat své bruslařské umění.

V Budějovicích jsme se rozdělili na dvě skupiny. Skupina bez bruslí vyrazila na prohlídku města, ostatní jsme se statečně přezuli do již zajetých, někdo do nových bruslí. A pak začalo ledové show na ledové ploše, která patřila jen nám, žákům ZŠ Lesonice! Komu to moc nešlo, mohl si půjčit vozítko. Kdo bruslit uměl, potřeboval jen chvilku, aby se do jízdy opět pořádně obul. Největší zážitek měli ti, kteří na bruslích moc neuměli nebo si mysleli, že bruslení je nad jejich síly, ale po hodině tréninku si při hudbě užívali krásný sportovní zážitek. Nakonec jsme hráli i honičku a bylo to moc fajn. Bruslení jsme si užívali také proto, že ledových ploch na rybnících letos moc nebylo, takže to byla jedinečná příležitost.

Po bruslení jsme šli všichni společně na prohlídku betlémů do kostela sv. Jiljí. Líbil se nám kostel, zazpívali jsme si některé koledy. A betlémy? Ty byly překrásné. Bylo jich mnoho. Bohaté i chudší, vzácné i obyčejné, vyrobeny z různých papírů, z plyšáků, ze dřeva, keramické věci...a třeba z perníku.Byly všechny moc hezké, velmi zajímavé..