Navigace:

Úvodní stránka > ZŠ a MŠ > ZŠ a MŠ do r. 2016 > Základní škola > Akce školy > Školní rok 2014/ 2015 > Vánoce jsou za dveřmi >


Czechpoint

Mobilní rozhlas

Vánoce jsou za dveřmi

 Poslední den před vánočními prázdninami to v naší škole už opravdu vypadalo jako o Štědrém dnu. Vyprávěli jsme si o tom, co se stalo a jak to bylo, když vyšla hvězda nad Betlémem. Dozvěděli jsme se tak, proč křesťané na celé Zemi slaví Vánoce. Povídali jsme si také, jaké tradice jsou spojeny s jedním z nejkrásnějších svátků v roce, radostně jsme si zazpívali koledy a vyrobili jsme si vánoční hvězdičku, která nám bude připomínat vánoční příběh.

Pak přišla chvíle, na kterou jsme se těšili asi nejvíc – rozdávání dárků pod symbolickým vánočním stromečkem. Každý byl obdarován hned několika dárky, ze kterých jsme měli všichni velkou radost.

K Vánocům neodmyslitelně patří pohádky, proto jsme vánoční maraton pohádek odstartovali pohádkovým filmem Krakonoš a lyžníci. Viděli jsme, jak se žilo v minulosti v Krkonoších, s čím se lidé potýkali, jak slavili svátky a jaká byla jejich řemesla. Domů jsme odcházeli s nedočkavostí, že Vánoce už jsou za dveřmi. Dneska už víme, že budou zase až za rok. Snad to do té doby vydržíme!