Navigace:

Úvodní stránka > ZŠ a MŠ > ZŠ a MŠ do r. 2016 > Základní škola > Akce školy > Školní rok 2013/2014 > Jeden den na Petrově >


Czechpoint

Mobilní rozhlas

Jeden den na Petrově

 Jeden den na Petrově. Tak přesně takto byla nazvána akce, která se konala 29. květena 2014. Téměř 2000 dětí nejen z okolí Brna bylo umožněno setkat se s otcem biskupem Mons. Vojtěchem Cikrlem. Všichni jsme mohli prožít den plný dobrodružství a zábavy a ještě se možná dozvědět něco navíc.

 

Z naší farnosti se vypravila víc než desítka dětí, kteří jsou nebo byli žáci naší školy. Autobusem jsme jeli společně s dětmi z Jakubova a Litohoře. Po delší cestě do Brna jsme se dostali až do katedrály, kde byla celá akce započata mší svatou. Poté se skupinky dětí, oddělené věkově, čísly a barvou, přesouvaly k jednotlivým stanovištím. Na nich byly připravené hry tematicky orientované vždy k postavě nějakého světce. Naše skupinky se tak mohly potkat se svatým Václavem, svatou Zdislavou nebo např. se svatým Janem Nepomuckým. Bohužel nám nepřálo počasí. Na naší dobré náladě se  ovšem nepodepsalo a pláštěnka nám pomohla vše překonat. Celý den byl velice dobře naplánován. Organizační tým vše zvládl na jedničku a zalouží si obrovskou pochvalu. Na Petrově nezbyla jediná zatoulaná ovečka :-)