Navigace:

Úvodní stránka > ZŠ a MŠ > ZŠ a MŠ do r. 2016 > Základní škola > Akce školy > Školní rok 2011/2012 > Cyklistický výlet - Kančí bouda >


Czechpoint

Mobilní rozhlas

Cyklistický výlet - Kančí bouda

Ve středu ve sportovním kroužku jsme nasadili přilby a šlápli do pedálů. Počasí nám totiž přálo a tak jsme vyrazili do přírody na kolech. Byli jsme sice po obědě, což je ideální čas k odpočinku, a proto jsme zvolili pomalejší tempo tak, aby stíhaly všechny děti. Kromě prvního jely děti ze všech ročníků.  
Vyrazili jsme směrem z Lesonic na Martínkovskou křižovatku, zhruba v polovině cesty jsme odbočili k hájence pana Kočího a vjeli do lesa. V lese byla cesta velice příjemná, protože zde byl svěží vzduch a také je zde udělána nová cesta. U Františka se děti napily a pokračovali jsme až k odbočce ke Kančí boudě. Kola jsme nechali pod kopcem a zbytek cesty jsme došli pěšky. Děti se těšily, že si chvilku sednou, ale mravenci jim nedopřáli oddechu. Takže zpátky na kola a jedeme. Dojeli jsme ke křižovatce, odkud už jsme viděli rybníček U Huberta. Nešli jsme dolů, ale ještě se děti podívaly na povrchový lom o kus dál nahoře. Od Huberta jsme svištěli dolů mezi poli až k Cidlině, kterou jsme projeli a směřovali polní cestou kolem obory k Lesonicím.