Navigace:

Úvodní stránka > Aktuality > Pozvánka na pietní akci - Martínkov >


Czechpoint

Pozvánka na pietní akci - Martínkov

Dovolím si Vás touto cestou pozvat na vzpomínkový pietní akt na bývalého řídícího učitele školy v Martínkově, Sokola a vlastence Josefa Štefana.

 18. června letošního roku uplynulo 75 let od chvíle, kdy byl za svoji protifašistickou činnost v Brně popraven. Obecní úřad Martínkov ve spolupráci s Armádou České republiky pořádá tuto sobotu 24. června 2017 od 13:30 hod na návsi před budovou bývalé národní školy vzpomínkovou slavnost:

  PROGRAM:
* Zahájení
* Přivítání hostů
* Vystoupení předního vojenského historika plk. Eduarda Stehlíka
* Vystoupení hostů
* Kladení věnců
* Představení a křest publikace o Josefu Štefanovi
* Vystoupení kapely Swing Dixi členů vojenské hudby z Olomouce

 Obecní úřad při této příležitosti vydává publikaci "Josef Štefan, příběh statečného českého učitele" autorů Terezy Mrkvičkové, Josefa Pléhy, Eduarda Stehlíka a Martina Svobody, ve které mapují nejen Štefanovy životní osudy. Publikace bude pokřtěna dcerou Josefa Štefana Věrou Čumplovou z Jihlavy.

 Po skončení slavnosti bude odpolední program pokračovat, k tanci i poslechu hraje dechová hudba Horanka z Třebíče. Vstup volný, občerstvení zajištěno.

Časový harmonogram: 13:30 zahájení, 14:30 ukončení pietního aktu, průlet vrtulníku, vystoupení vojenské kapely na pódiu, od 16:00 do cca 21:00 dechová hudba Horanka v parku na návsi.

Těším se na setkání na této akci v naší obci. S pozdravem

Josef Pléha, místostarosta obce Martínkov